środa, 16 kwietnia 2014

Paletka do brwi Catrice

Niedawno, po dwóch latach użytkowania, wykończyłam paletkę do brwi Essence. Byłam zadowolona z samego produktu, ale niezadowolona z jego tandetnego, niepraktycznego opakowania, dlatego zaczęłam poszukiwania jego następcy. Została nim paletka do brwi z firmy Catrice - dostępnej w drogerii Natura oraz Hebe. Za paletkę zapłacimy 16-17 zł.

Po otwarciu opakowania naszym oczom ukazują się da cienie - jeden ciemnobrązowy, drugi nieco jaśniejszy - oraz mini-lusterko.


Dodatkowo z boku opakowania jest szufladka, w której znajdziemy skośny pędzelek do nakładania cienia ze szczoteczką do brwi oraz malutką pęsetkę.Cienie wyglądają na dość jasne, ale zapewniam, że dają na brwiach wyraźny, ładny efekt. Jestem brunetką z dość ciemnymi, choć nie czarnymi brwiami. Do ich podkreślenia używam obydwu cieni z paletki. Gdy chcę osiągnąć w miarę naturalny, pasujący do codziennego makijażu efekt, nasadę oraz środek brwi pokrywam jaśniejszym cieniem, a jedynie koniec zaznaczam ciemniejszym. Do makijażu wieczorowego używam ciemniejszego cienia na całą brew.
Aplikację bardzo ułatwia skośnie ścięty, cienki pędzelek, co jest ważne zwłaszcza, gdy manewrujemy przy końcówce brwi. Jedyne, co mam mu do zarzucenia, to trochę zbyt miękkie włosie, ale i tak sprawuje się świetnie.


Co do mini-szczoteczki do brwi i mini-pęsetki to są to tak naprawdę dodatkowe bajery, którymi zbyt wiele nie zdziałamy.

Plusy paletki:
+ Estetyczne, eleganckie, dość wytrzymałe opakowanie
+ Kolory cieni, które możemy dopasować do niemal każdego koloru włosków i do każdej okazji
+ Łatwość aplikacji
+ Poręczny, wygodny w użyciu pędzelek
+ Możemy za jej pomocą zarówno przyciemnić nasze brwi, jak i dorysować te, których brakuje ( dzięki cieniutkiemu pędzelkowi)

Minusy:
- Dla czarnych brwi cienie są za jasne
- Trwałość bez wielkich rewelacji - cień wytrzyma na brwi kilka godzin, ale nie cały dzień  

Do moich potrzeb paletka nadaje się znakomicie i ja jestem z niej bardzo zadowolona :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz